Jesteś wykwalifikowanym masażystą bądź fizjoterapeutą? Czym myślałeś kiedyś o założenie własnego biznesu w postaci salonu masażu. W dzisiejszych czasach salon masażu to bez wątpienia dochodowy biznes, ze względu na to, że masaż Poznań staje się co raz bardziej popularną usługą. Z czego to wynika? Przede wszystkim z wygody XXI wieku oraz bardzo szybkiego tempa życia. Ludzie decydują się dać sobie chwilę relaksu w postaci specjalistycznego masażu relaksacyjnego, masażu sportowego czy masażu tkanek głębokich. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się, jak otworzyć swój własny salon masażu, a przy tym spełniać się zawodowo.

Przeczytaj również: Jak się ubiegać o leasing dla nowych firm?

Kto może prowadzić salon masażu?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jakie rodzaje usług chcesz proponować klientom. Jeśli chciałbyś wykonywać profesjonalne zabiegi lecznicze czy rehabilitacyjne, konieczne jest ukończenie studiów wyższych, które potwierdzą Twoje umiejętności w tym zakresie. Ponadto mogą przekonać Twoich potencjalnych klientów, że warto odwiedzić właśnie Twój gabinet. Jednakże jeśli masz w zamiarze wykonywać jedynie masaże relaksacyjne, nie potrzebujesz dodatkowego wykształcenia. Możesz ukończyć, np. technikum masażu, szkołę policealną bądź zrobić odpowiednie kursy. To nie oznacza jednak, że nie potrzebujesz posiadać specjalistycznej wiedzy! Działalność gospodarcza tego typu w PDK znajduje się pod numerem 96.04.Z – działalność usługowa, poprawiająca kondycję fizyczną.

Salon masażu – wymogi prawne

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś podjąć, chcąc rozpocząć pracę we własnym gabinecie fizjoterapeutycznym jest zarejestrowanie działalności gospodarczej. Można to zrobić w prosty sposób, natomiast wszelkie kwestie związane z zakładaniem firmy warto zaciągnąć ze naszej strony internetowej lub w Urzędzie Miasta albo Gminy. Pojawia się tutaj kolejny problem związany z kosztami działalności, a jest nim odprowadzanie ZUS’u.

Co więcej, trzeba liczyć się z tym, że wynajęty przez Ciebie lokal musi być dostosowany do wymagań Sanepidu – to obowiązkowa pozycja, dzięki której możliwe jest otwarcie własnego gabinetu. Z pewnością najwygodniejszą opcją będzie wynajęcie lokalu, który już został wyposażony w niezbędny sprzęt oraz spełnia wszelkie wymogi sanitarne. Jeśli jednak decydujesz się na załatwienie tego od zera na własną rękę, niezbędne będzie sprawdzenie wytycznych. Dotyczą one głównie wyposażenia lokalu. Istotna jest także sama jego wielkość. Pomieszczenie na salon masażu nie może być bowiem mniejsze niż 12m2. Dobra wentylacja, duże okno, umywalka z bieżącą wodą ciepłą i zimną, wieszak na ubranie, parawan, ubikacja, środki do dezynfekcji, regulowane łóżko do masażu, ręczniki jednorazowego użytku czy krzesło do masażu odcinka szyjnego – oto niektóre z obowiązkowych punktów wyposażenia salonu. Warto dokładnie przejrzeć listę sanepidu i spełnić każde z jej założeń, by ze spokojem móc otworzyć własną firmę.

Strony naszych partnerów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *